Opsion 011 Dvůr Králové nad Labem

10. 7. 2010

Sobota 10.7.2010 - agility závody Opsion 011 (Dvůr Králové n. L.)

Rozhodčí: Lenka Pánková

Léto je v plném proudu a letní vedra neustávají. Ale počasí, které je příjemné na pláži u vody, už pro závody bohužel tak vhodné není. Na sobotu 10.7.2010 meteorologové hlásili až 35 st. C ve stínu (a jejich předpověď se opravdu vyplnila) a my jsme i přesto vyrazily na závody Opsion do Dvora Králové nad Labem. Pořadatelé Irča Kochová a Pavel Košek patří ke spolehlivým organizátorům, kteří vždy připraví příjemné závody, takže jsme si je nechtěly nechat ujít. Navíc, když se člověk hlásí několik měsíců předem, tak může jen těžko hádat, jaké bude zrovna počasí.... Naštěstí je ve Dvoře Kr. jen malý kousek od parkuru brod blízkého potoka, ve kterém se mohou psi vykoupat a zchladit - Dennynka si tam dokonce i zaplavala  Byla jsem rozhodnutá, že když holky projeví jakýkoliv náznak únavy či vyčerpání z tepla, tak parkur přerušíme a k dalšímu běhu už nenastoupíme. Ale díky pravidelnému "namáčení" nakonec holky snášely to teplo mnohem lépe než já sama....

Jessie začala před týdnem hárat, takže byla pro pejsky voňavá a my jim nechtěly dělat problémy, takže si tentokrát závody tolik neužila - venčila se bokem od ostatních psů a většinu času musela strávit v boudičce. Ale na jejich výkonech to znát nebylo, byla docela pozorná, měla drive a navíc jsem zjistila, že když ji dám na start kobereček (kvůli hárání), tak má krásné 100% odložení a dokonce i na velkou vzdálenost

jumping - čistý běh, 7. místo, V
zkouška SA3 - čistý běh, 2. místo, V
agility - 1 odmítnutí, 8. místo, V (v tomto běhu jsem se nechala vyhecovat Martinou, abych Jessinku pořád nevodila jen na jistotu a šla do toho naplno, bohužel nás to stálo odmítačku a díky tomu i několik ztracených sekund, když se Jess zalekla poslání na skočku dopředu přes ruku - já jsem samozřejmě stála moc daleko, takže chybu dobrovolně uznávám  -, ale jinak to byl super běh, dokonce jsem Jessinku vedla i přes skočku na kladinu, což bych si asi jinak nedovolila. A vůbec jsem z toho běhu měla dobrý pocit.)

Obrazek

Denču jsem po minulých královédvorských závodech chtěla raději šetřit, ale nakonec neběhala zase tak špatně - byla to opět ta Denny, která když je fit a když chce, tak umí běhat opravdu hezky

jumping - čistý běh, 4. místo, V
zkouška MA3 - 1 odmítnutí, 3. místo, D (hrůza čas hlavně kvůli pomalému slalomu - pravděpodobně kvůli teplu, běželo se totiž v době největšího pařáku )
agility - čistý běh, 2. místo, V

Obrazek Obrazek

3 výše uvedené fotogragie pocházejí od Pavla Koška, kterému moc děkuji - kompletní fotogalerii najdete na stránce http://picasaweb.google.cz/kossek.info/1072010OPSION011DvurKralove#

Tentokrát mi od rozhodčí Lenky Pánkové dokonale sedly všechny 3 parkury - dobře se mi běžely, byly plynulé a nebloudila jsem, takže jsme zvládly běhat bez zbytečných diskvalifikací

V neděli ráno jsem vyrazila na cvičák s Ešlinkou, která si celou sobotu válela šunky, a tak bylo potřeba zase trochu potrénovat s Martinou a její skupinkou začátečníků. Všem nám to docela šlo, akorát byl trošku problém s tím, že pudlíci Erik a Fífa z Ešlinky cítily hárající Jess, a tak se jí chtěli místo běhání dvořit  Jooo hoši, jen si pomalu zvykejte, na oficiálkách totiž budete potkávat spoustu vonících feneček a dokonce ještě voňavějších než Ešlinka

Nyní máme celé 3 týdny pauzu bez závodů a pravděpodobně i bez tréninků, takže budeme odpočívat, nabírat síly, koupat se, vycházkovat a prostě si užívat letních radovánek